BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie dvasingumą, kalnus, ikvizicija, žiniasklaidą ir “šūdiną buterbrodą”…

Aš nenoriu tapti dvasingu, man nebuvo kilęs toks noras., bet dabar susimąsčiau kodėl. Man tas
dvasingumas panašus į pašalinį efektą nuo siekiamo tikslo, tai kaip
juokingas alpinisto įdegis, kaip degtuko - veidas rudas, o pats baltas,
nusilupusi nosis ir baltos dėmės nuo apsauginių akinių :)) Taigi,
tikslas yra kalnų viršūnės…, bet šiais laikais (newage), mes esame
spaudžiami įvairių PR ir reklamos, kad už kalnus yra svarbiau kuprinės,
virvės, įvairi įranga ir cackos, bei kremas “teisingas įdegis” ir
literatūra (atsiprašau, kad kalbu metaforom) ir tą viską galima gauti maximoj, akropolyje, hermitaže ar kitoje kurioje šiuolaikiškoje šventykloje.
Dabar perskaičiau, ką parašiau ir prisiminiau, jog pats kažkada vakystėj
užsiiminėjau hatha joga (mokytojas pasitaikė šalia), vėliau skaičiau
Kastanedą (buvo draudžiama ir madinga :), vadinasi irgi norėjau būti
dvasingas, o gal norėjau tapti galingu magu kaip don Chuanas :))).. nepamenu, nors tikrai buvo smalsu.
Bet į tuos “kalnus” išėjau netikėtai, bėdos prispirtas ir tada apie
dvasingumus visai negalvojau, instinktyviai norėjau likti gyvas.. Tik
vėliau pastebėjau, kad kelias dvasinis.. ir dabar juo einu (su
pemaininga sėkme) ir man nesvarbu kurioje altitudėje esu ir ką apie tai
galvoja aplinkiniai (nors pasidalinti įspūdžiais kartais norisi
xi…xi…:)
Šią tiradą iš dalies parašiau ir sau, kad nepanioti tikslų su priemonėm ir įpakavimo su turiniu.
Ar tai man padeda?.. Nežinau..
Ar tai mane keičia? … Oooo.. TAIP!
Pradėjau, kažkaip vengti visokių baubų ir “kroviankių” žiniasklaidoje ar tv. Net siaubiakų nebegaliu žiūrėti, ne dėl to, kad būtų baisu, bet pradėjau pastebėti kaip jie IŠ TIKRŲJŲ VEIKIA ir mane ir kitus žmones. Po to pastebėjau, kad man nebeveikia mėgiamiausias žiniasklaidos “šūdino buterbrodo” triukas, kai pradžioj ir gale pasako pagrindinį melą (arba žinutę ar reklamą kurią svarbu prastumti), o per vidurį privaro visokių avarijų, sušalusių bomžų, ligonių ir šiaip gailesčio, kraujo, pavydo, neapykantos ir siaubo kokteilį.

Šis principas naudojamas ne tik naujienose, bet visur kur norima manipuliuoti kitais. Ta prasme įpiršti kažką (vparit'), parduoti ar pakeisti nuomonę. Kas įdomiausia, kad dauguma žurnalistų, ypač su dideliais stažais, patys pasimauna ant to triuko, nes nebemato kaip yra viskas be šūdo viduj. Tai daro ir su istorija kaip čia… Ten labai keista svetainė (netinka toks pavadinimas - “svetainė”), ant katalikų bažnyčios varo taip nemokšiškai, kad net su aritmetika prasilenkė :))) gautusi jog inkvizija ir katalikai du kartus išpjovė visus Europos gyventojus ir net patys save :)) Tokia “informacija” ypač su parinktom iliustracijom labiau primena sexualines fantazijas negu istoriją (čia pasidaro aišku, kodėl tokios matematinės klaidos demografijoje ir logikos nepaisymas - jaudulys, koitus…, reikėtu su kokiu psichoanalitiku panarstyti šiuos opusus, prisiminti maištingajį markizą de Sad'ą ir t.t. Kitokios vertės panašiuose “straipsniuose” neįžvelgiu). Manau, istorija yra istorija - įvykių laike aprašymas ir pan. Istorijai netinka klausimas “Qui Bono?”, kitais atvejais tai tik manipuliatyvi propaganda.
Ką aš, asmeniškai, manau apie inkviziciją ir kitus katalikų bažnyčios nusikaltimus? Jie man šlykštūs ir nepriimtini kaip ir tų pačių katalikų persekiojimas ar kitų krikščionių kančios, man tai nepriimtina kaip bet kokia prievarta prieš bet kokių įsitikinimų ar tikėjimo žmones ar smurtas.. ir praeityje ir dabar. Kas kaifuoja nuo panašių vaizdų tiems nebereikia koliziejų ir liūtų, dabar yra žiniasklaida ir internetas kur gali rasti visko ko širdis geidžia, dar žiauresnių vaizdelių negu kelios viduramžių graviūros.
Gal dėl to mes, lietuviai tokie netolerantiški ir pikti.., kaip parodė paskutinės apklausos statistika, esame antri nuo galo Europoje, po Vengrijos… nors ši informacija taip apt gali būti toks pat melas.. arba sūrio gabaliukas tame “šūdiname buterbrode” :)))

Rodyk draugams

komentarai (6) to “Apie dvasingumą, kalnus, ikvizicija, žiniasklaidą ir “šūdiną buterbrodą”…”

 1.   giniux
  Birželis 18th, 2008 | 17:41

  dabar butu idomu padiskutuoti su Aristoteliu, kuris samprotavo, kad valstybes tikslas, pagal visokius teisingumo principus, yra pakelti zmones i aukstesni nei gyvunai lygi. nezinau kaip ten musu valstybe vadovaujasi tais principais, bet ziniasklaida tai kuo toliau, tuo labiau tampa primityviu issigimusiu gyvunu

 2.   eklipas
  Birželis 19th, 2008 | 00:49

  Yra visame tame pozityvas, saugantis nuo totalios paranojos - visa tai niekam nepatinka. Jeigu aplink visi mylėtu Masines Informacijos Priemones ir Valstybę kiltų man visai nevaikiškas ĮTARIMAS ir SIAUBAS…, o dabar tai nieko… viskas normalu :)))

 3.   tomonzo
  Birželis 19th, 2008 | 10:54

  Dar Buda sakė, kad gyvenimas yra kančia. Mūsų žiniasklaida yra pakankamai profesionali, todėl remiasi realiais faktais apie kriminalus. O kadangi visų tragiškų įvykių neapršysi, rado tik apie ypač tragiškus.

 4.   kostia
  Birželis 19th, 2008 | 21:39

  T. Hobbes'as toj svetainėje interpretuotas ypač nemokšiškai. Jis beje teigė,kad tremt iš Valstybės - Leviatano neapsimoka, idant nebutų opozicijos emigracijoje. O smurtas dabartinėje mass-media kompensuoja jos nemošiškimą.

 5.   Anonimas
  Rugpjūtis 2nd, 2008 | 03:44

  "gautusi jog inkvizija ir katalikai du kartus išpjovė visus Europos gyventojus ir net patys save"
  Ką tu čia nusišneki??? Inkvizicija vyko iki 1820 metų, nusinešė 6-13milijonų; o tada Europoj buvo per 200 milijonų žmonių. Iš didelio rašto išėjom iš krašto, ą?

 6. Gegužė 25th, 2013 | 20:53

  I simply want to mention I’m all new to blogging and site-building and certainly enjoyed this blog. Probably I’m planning to bookmark your blog post . You surely have superb article content. Thanks for revealing your web-site.

Rašyk komentarą